Samarbeidspartnere
Gifas
PatoGen Analyse AS
Cod farmers
Nordlandsbanken
Skretting
Nordlaks
Norsk Havbrukssenter
Rapp Marine Group
Akva Group
Vesterålen Fiskeripark
Nova Sea
Mainstream
Universitet i Nordland
Kunnskapsparken Bodø
Salten Aqua
Nofima
Plast-Sveis
SINTEF Fiskeri og Havbruk
Fjord Marin Cod
Helgeland Havbruksstasjon
Biomar
Møte med referansegruppe på Dønna
Dato: 2010-09-08 til 2010-09-10

Samlingen skal foregå i samarbeid med Helgeland Havbruksstasjon og vil vare fra lunsj til lunsj med overnatting på rorbuanlegget Brygga på Dønna,  og sosialt program på kvelden.

 

 

Vi legger opp en agenda hvor hovedmålet er å samles om prioriterte prosjektaktiviteter knyttet til følgende områder:

 

1)       Hovedtema: Faktorer som påvirker produktkvalitet i laks, med fokus fôrsammensetning og fôringsregime,  smoltkvalitet og  driftsrutiner

2)      Verktøy for strømkartlegging og vurdering av lokaliteter i forhold til smitterisiko, produksjonspotensial og generell egnethet  

Kalender
< februar >
MTOTFLS
0512345
066789101112
0713141516171819
0820212223242526
09272829
Nyheter
Suksess med Strøm
Sats marint: Codfarmers har suksess med produktet Strøm. Nå lanserer de flere produkter i samme serien. – Vi har rekordordrer på produktet, midt i skreisesongen, sier leder i Codfarmers Harald Dahl. Han spår opptur for selskapet i 2012.
Areal blir tema under samråd i Tromsø
I slutten av mars arrangerer Fiskeri- og kystminister Lisbeth Berg-Hansen samråd i Tromsø. På møtet vil det bli lagt vekt på næringas arealutfordringer.
Rekordsalg for norsk norsk
Torsken er i full fart mot ny salgsrekord etter godt fiske og godt salg i januar.
Knut Nesse blir toppsjef i Nutreco
44-åringen Knut Nesse fra Bryne går fra leder av Nutreco’s aquadivisjon Skretting til toppstillingen som konsernsjef i Nutreco i Holland.
Russerne forsterker kontrollen
Russiske veterinærmyndigheter skjerper kontrollen med fire norske sjømatselskap. To av virksomhetene driver med oppdrett av laks.
Søk
Påmelding nyhetsbrev

Abonnér på vårt nyhetsbrev!

E-postadresse:

NCE drives av
SIVA
Innovasjon Norge
Forskningsrådet
NCE støttes av
Nordland fylke
Intranett innlogging
Brukernavn:

Passord: